Wydarzenia towarzyszące kampanii

WYDARZENIA nadchodzące

KRAKÓW

„Już kosa nie brzęczy” – Film i dyskusja o kampanii „Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie”.
PIĄTEK 28 KWIETNIA 2017 godz. 19:00 Ambasada Krakowian.

Amatorski film dokumentalny o zanikającym, tradycyjnym rolnictwie w Małopolsce „Już kosa nie brzęczy” (2016), nakręcony przez rolniczkę Joannę Bojczewską, będzie wprowadzeniem do dyskusji o wpływie supermarketów na zanikanie drobnych gospodarstw rodzinnych w Polsce. „Już kosa nie brzęczy” to portret rolniczki, Pani Cecylii Strojny, która prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne pod Wieliczką. Chowa na nim kozy, owce, krowy i konie, przetwarza mięso i nabiał, prowadzi pasiekę, wytwarza wina, a swoje produkty sprzedaje bezpośrednio odbiorcom. Film ukazuje naturalny cykl życia i śmierci, stawia pytanie – kto przejmie tradycję pracy z ziemią i wielopokoleniową, praktyczną wiedzę o tym, jak wyprodukować pożywienie dla nas samych. Pani Cecylia jest nie tylko pasjonatką tradycji wsi, ale również poetką. Gospodarstwo Pani Cecylii zostało nagrodzone jako najlepsze w Małopolsce w kategorii Ekologia i Środowisko w 2016. Na spotkaniu dostępne będą broszury i naklejki kampanii.

Wydarzenia minione

WARSZAWA

TY KOCHASZ ŻYWNOŚĆ EKO A ROLNICY WALCZĄ BYŚ MÓGŁ/A JĄ KUPOWAĆ
Poznaj wyzwania polskiego rolnictwa rodzinnego w rozmowie z rolnikami!

9 kwietnia odbyło się spotkanie inauguracyjne kampanii Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie, na którym dyskutowaliśmy o wyzwaniach, z jakimi mierzy się dziś rolnictwo rodzinne w Polsce. Poniżej znajdziecie materiały ze spotkania.

W dyskusji pt. Oblicza rolnictwa rodzinnego w Polsce wzięli udział Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka i aktywistka, a także współpracujący z nami rolnicy: Sławek Serwach i Zbyszek Chajęcki.

Posłuchaj nagrania audycji w TOK FM, w którym Edyta Jaroszewska-Nowak razem z Józefiną Bąk z Kooperatywy Spożywczej „Dobrze” opowiadają o kampanii – link.

W drugiej części spotkania odbyła się prezentacja i rozmowa pod hasłem Ekosztuczki w supermarkecie, czyli czym jest greenwashing.

Tę część poprowadziła Joanna Baranowska, blogerka Organiczni Baranowscy, członkini Kooperatwy Spożywczej Dobrze. Prezentacja ze spotkania jest dostępna pod tym linkiem.

Wkrótce opublikujemy serię wydarzeń towarzyszących kampanii.