Wydarzenia towarzyszące kampanii

WYDARZENIA nadchodzące

KRAKÓW

„Już kosa nie brzęczy” – Film i dyskusja o kampanii „Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie”.
PIĄTEK 28 KWIETNIA 2017 godz. 19:00 Ambasada Krakowian.

Amatorski film dokumentalny o zanikającym, tradycyjnym rolnictwie w Małopolsce „Już kosa nie brzęczy” (2016), nakręcony przez rolniczkę Joannę Bojczewską, będzie wprowadzeniem do dyskusji o wpływie supermarketów na zanikanie drobnych gospodarstw rodzinnych w Polsce. „Już kosa nie brzęczy” to portret rolniczki, Pani Cecylii Strojny, która prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne pod Wieliczką. Chowa na nim kozy, owce, krowy i konie, przetwarza mięso i nabiał, prowadzi pasiekę, wytwarza wina, a swoje produkty sprzedaje bezpośrednio odbiorcom. Film ukazuje naturalny cykl życia i śmierci, stawia pytanie – kto przejmie tradycję pracy z ziemią i wielopokoleniową, praktyczną wiedzę o tym, jak wyprodukować pożywienie dla nas samych. Pani Cecylia jest nie tylko pasjonatką tradycji wsi, ale również poetką. Gospodarstwo Pani Cecylii zostało nagrodzone jako najlepsze w Małopolsce w kategorii Ekologia i Środowisko w 2016. Na spotkaniu dostępne będą broszury i naklejki kampanii.

Wydarzenia minione

WARSZAWA

TY KOCHASZ ŻYWNOŚĆ EKO A ROLNICY WALCZĄ BYŚ MÓGŁ/A JĄ KUPOWAĆ
Poznaj wyzwania polskiego rolnictwa rodzinnego w rozmowie z rolnikami!

9 kwietnia odbyło się spotkanie inauguracyjne kampanii Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie, na którym dyskutowaliśmy o wyzwaniach, z jakimi mierzy się dziś rolnictwo rodzinne w Polsce. Poniżej znajdziecie materiały ze spotkania.

W dyskusji pt. Oblicza rolnictwa rodzinnego w Polsce wzięli udział Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka i aktywistka, a także współpracujący z nami rolnicy: Sławek Serwach i Zbyszek Chajęcki.

Posłuchaj nagrania audycji w TOK FM, w którym Edyta Jaroszewska-Nowak razem z Józefiną Bąk z Kooperatywy Spożywczej „Dobrze” opowiadają o kampanii – link.

W drugiej części spotkania odbyła się prezentacja i rozmowa pod hasłem Ekosztuczki w supermarkecie, czyli czym jest greenwashing.

Tę część poprowadziła Joanna Baranowska, blogerka Organiczni Baranowscy, członkini Kooperatwy Spożywczej Dobrze. Prezentacja ze spotkania jest dostępna pod tym linkiem.

Wkrótce opublikujemy serię wydarzeń towarzyszących kampanii.

Reklamy