Spotkanie inaugurujące kampanię

9 kwietnia rozpoczęliśmy kampanię od spotkania pt. Ty kochasz żywność eko a rolnicy walczą byś mógł_a ją kupować. Dowiedz się więcej – zobacz prezentację, posłuchaj nagrania.

TY KOCHASZ ŻYWNOŚĆ EKO A ROLNICY WALCZĄ BYŚ MÓGŁ/A JĄ KUPOWAĆ
Poznaj wyzwania polskiego rolnictwa rodzinnego w rozmowie z rolnikami!

9 kwietnia odbyło się spotkanie inauguracyjne kampanii Dlaczego Nie Kupuje w Supermarkecie na którym rozmawialiśmy o tym, z jakimi wyzwaniami mierzy się dziś rolnictwo rodzinne w Polsce. Dyskutowaliśmy o barierach systemowych, takich jak supermarketyzacja handlu detalicznego, jak i prawnych. Naszymi gośćmi była trójka eko-rolników: Zbyszek Chajęcki, Sławomir Serwach oraz Edyta Jaroszewska-Nowak, jedna z najbardziej aktywnych rolniczek walczących o prawo rolników do godnej pracy i życia, przewodnicząca Zachodniopomorskiego Ekolandu, uczestniczka protestu w Zielonym Miasteczku, współorganizatorka Kampanii Żywność Bezpośrednio od Rolnika.

W drugiej części spotkania Joanna Baranowska (organiczni.eu) opowiedziała o sztuczkach i nieetycznych strategiach stosowanych przez supermarkety. Pełną prezentację możecie zobaczyć tutaj.

Nagranie z rozmowy w TOK FM dotyczącej kampanii do odsłuchania pod tym linkiem.

Wkrótce zaprezentujemy Wam także nagranie z samego spotkania. Do zobaczenia!